Wakacyjne chodzenie z kijami trzeba zacząć w wielkim stylu! – Puchar Bałtyku w Żukowie 5 lipca poprowadzony będzie przez członków kabaretu Limo

Żukowo już po raz drugi zaprasza wszystkich sportowych entuzjastów na zawody nordic walking. Oczywiście będzie można się pościgać, ale także postawić pierwsze kroki nordic walking pod okiem instruktora, rekreacyjnie przejść trasę i zdobyć pamiątkowy medal.Impreza w Żukowie wchodzi w skład Pucharu Bałtyku w Nordic Walking, czyli największego cyklu tego typu zawodów w Polsce. Stowarzyszenie Turystyczne Kaszuby (to oni wytyczyli ponad 200 km tras nordic walking) wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Żukowie to główni organizatorzy i inicjatorzy tego pomysłu. Puchar Bałtyku, Stowarzyszenie i Ośrodek Kultury razem tworzą wybuchową mieszankę, do której w tym roku dodano jeszcze specjalnych spikerów. Zawody w Żukowie poprowadzone zostaną przez członków kabaretu Limo: Wojciecha Tremiszewskiego i Szymona Jachimka. Już teraz śmiało można powiedzieć, że 5 lipca wszystkim kijkarzom towarzyszyć będzie mnóstwo pozytywnej energii.


Uczestnicy będą mogli sprawdzić się na dwóch dystansach: 5,8 km i 11 km. Każdy zawodnik startował będzie w swojej kategorii wiekowej, w której też będzie walczył o podium. Dodatkowo nagradzani będą najlepsi w kategorii OPEN. Dla wszystkich, bez względu na zajęte miejsce, będzie przygotowany ciepły posiłek regeneracyjny.

Organizatorzy przygotowali również dodatkowe atrakcje, jednak, żeby niespodzianka pozostała niespodzianką, są one owiane aurą tajemnicy.

Żukowo 5 lipca – Puchar Bałtyku w Nordic Walking

Do zobaczenia!