Białogóra startuje w sobotę

W najbliższą sobotę w ramach Pucharu Bałtyku odbędzie się szósty etap tegorocznych zmagań w Białogórze, gdzie zawody pod postacią Nordic Walking zawitają pierwszy raz.
Białogóra chodzi z kijami
Biuro zawodów zlokalizowane będzie przy ul. Szkolnej - to tam właśnie czekać będą na zawodników wszystkie atrakcje zarówno przed jak i po starcie. Specjalne pakiety dla zawodników przygotuje PGE EJ. Czynna będzie wypożyczalnia kijów Nordic Walking.
PGE Nordic Walking
Samo miejsce startu jest oddalone od biura zawodów około 250 metrów, dlatego po raz pierwszy podczas Pucharu Bałtyku odbędzie się start honorowy, a głównym starterem będzie Wójt Gminy Krokowa. (to wszystko by zaoszczędzić zawodnikom chodzenia po niewygodnej kostce brukowej)
Program minutowy: 
9:00 otwarcie biura zawodów i odbiór pakietów startowych na stoisku PGE EJ
10:30
oficjalne otwarcie imprezy
11:00
start honorowy

11:10
start ostry
13:30
zakończenie zawodów i rozdanie nagród

Trasa poprowadzona została leśnymi duktami (z ominięciem plaży :) i jest bardzo malownicza i kilkukrotnie zmienia swoją scenerię (pierw idziemy pośród jagód, później pośród paproci, brzózek, a plaży nawet metra).
Na mecie każdy zawodnik otrzyma pamiątkowy odlewany medal, który składa się w jedną całość z poprzednimi medalami, które zdobyć można było w tym cyklu.


Ceremonia dekoracji nastąpi również na placu przy ul. Szkolnej.
Osoby, które jeszcze się nie zapisały mogą to jeszcze uczynić on-line (do piątkowego popołudnia), później pozostanie już tylko rejestracja w biurze zawodów.
Białogóra Nordic Walking
Uwaga, o 8:00 rano w sobotę z Gdyni wyrusza autokar na zawody, który wraca po zakończeniu dekoracji - są jeszcze wolne miejsca - zapisy
Kolejna impreza z cyklu Pucharu Bałtyku odbędzie się tydzień później 26 w Lipuszu, tam również organizatorzy przygotowali.
Podsumowanie Pucharu Bałtyku po 5 startach: