Uroczysty Finał Pucharu Bałtyku w Nordic Walking i Biegach Przełajowych – Łeba, 29 listopada 2014 r.

Wszystko co dobre musi się kiedyś skończyć, a w listopadzie właśnie kończy się Puchar Bałtyku 2014. Łeba po raz kolejny będzie miejscem zwieńczenia tego cyklu.
nordic walking łeba
Zarówno dla biegaczy jak i dla kijkarzy przygotowano morze atrakcji, począwszy od standardowego już biegu (10 km) i marszu z kijami (5/10 km) po nadbałtyckiej plaży i okolicznym sosnowym lesie, a skończywszy na uroczystym świętowaniu Andrzejek.
Andrzejki nordic walking
Na zawodników czeka bowiem wielokrotnie już sprawdzona trasa poprowadzona w całości po miękkim gruncie. Po asfalcie można biegać wszędzie, ale tylko w wyjątkowych miejscach można znaleźć świetnie nadające się i długie trasy leśno-piaszczyste. Zawodnicy na dystansie 10 km pokonywać będą dwa okrążenia. Po zmaganiach każdy otrzyma pamiątkowy medal i talon na pełny, dwudaniowy obiad w jadalni hotelu Zdrowotel Łeba, na którego terenie odbędzie się start, meta i później ceremonia dekoracji. Dla zwycięzców przygotowano też różne nagrody, od pucharów i trofeów,  przez nagrody rzeczowe, bony pieniężne do upominków od sponsorów. Po wszystkim odbędzie się również losowanie specjalnych nagród.
łeba zdrowotel
Po zmaganiach można będzie skorzystać z okazji i wykąpać się w Bałtyku wraz z grupą Łebskich Morsów, którzy wspierani będą przez przyjezdnych entuzjastów zimnych kąpieli.

Po tym wszystkim przyjdzie pora na ceremonię dekoracji najlepszych zawodników, nie tylko najlepszych startujących 29 listopada, ale najlepszych w całym cyklu, wtedy okaże się, kto zdobył tytułowy Puchar Bałtyku.
Niewątpliwie będzie to dzień pełen wrażeń, można go jednak rozciągnąć i spędzić rodzinny weekend w ośrodku Zdrowotel Łeba, dla tych aktywnych gości przygotowana będzie zabawa andrzejkowa, posiłki i piątkowy koncert zespołu Gloden Girls.

Koniec listopada zapowiada się bardzo interesująco, widzimy się więc w Łebie!