Puchar Bałtyku – to już w sobotę!Ten cykl imprez nordic walking rozpoczyna się już za kilka dni. W poprzedniej edycji wystartowano ponad 2800 razy. Nie ma w Polsce drugiego cyklu, który byłby w stanie dorównać Pucharowi Bałtyku pod względem liczby imprez i uczestników oraz jakości organizacji. Puchar Bałtyku to nie tylko nordic walking, ale także biegi. W tym roku 11 razy spotkamy się na nordicu i 4 razy przebiegniemy wyznaczone dystanse.
Ponownie wraz z Pucharem podróżować będziemy po całym Pomorzu. W sobotę zaczynamy w Gdyni, potem jedziemy do Dziemian, Jantara, Kobylnicy, Kopalina, Warcina, Żukowa, Białogóry, Łężyc, Barlinka, Gdańska, Kobylnicy i Łeby. To niepowtarzalna okazja, aby nie tylko wystartować w zawodach, ale także, odwiedzić miejsca, o których często nie wiemy, lub jest nam do nich na co dzień nie po drodze. Dla ułatwienia dojazdu do tych miejscowości zorganizowane będą wspólne przejazdy autokarowe, aby z nich skorzystać należy wypatrywać symbolu autokaru pod informacjami o poszczególnych imprezach, tam będą ukrywać się linki do zapisów.  


Puchar Bałtyku rozwija się i zmienia z czasem. Największą modyfikacją tegorocznej edycji są trzy rzeczy: regulamin, nagrody i posiłek regeneracyjny.
·         Pewnymi obostrzeniami objęty został dystans dłuższy, ok. 10 kilometrowy, nazwany profesjonalnym. Kategorii wiekowych tam jest mniej i przed startem każdy nordicowiec zobligowany jest do przejścia odprawy sędziowskiej, sprawdzenia, czy kije mają odpowiednią długość i faktycznie są adekwatnym sprzętem do nordic walking. Zmiany sprawią, że poziom rywalizacji zostanie znacznie podniesiony, co dało się już zaobserwować na oficjalnej rozgrzewce przed Pucharem w Łebie, gdzie nowe przepisy obowiązywały.
·         Wszyscy uczestnicy imprez jak zwykle otrzymają odlewane medale, ale ci, którzy zajmą trzy najlepsze miejsca w swoich kategoriach będą mogli odebrać puchary.
·         Na każdych zawodach na zmęczonych sportowców czekać będzie ciepły posiłek, który pomoże zregenerować siły.


Co jeszcze wiemy o Pucharze Bałtyku 2015? Na wszystkich trasach dominować będzie miękkie podłoże, większość z nich poprowadzona będzie przez las. Na finale w Łebie przygotowane będą również nagrody finansowe dla najlepszych profesjonalistów.

Przed nami siedem miesięcy zmagań! Zapisy już ruszyły, nie daj na siebie czekać.