Przyszła pora na Dziemiany!

Drugi etap Pucharu Bałtyku odbędzie się już 24 maja w Dziemianach. Jak zwykle przygotowano dwa dystanse, krótszy – 5 km i profesjonalny – 10 km. Zawodnicy w drodze na metę będą ścigać się po lokalnych leśnych ścieżkach, by zająć jak najlepszą lokatę i wyciągnąć rękę po zasłużone puchary.


Poszczególne starty rozpoczną o godzinie 11:00, ale chwilę wcześniej odbędzie się jeszcze uroczystość otwarcia jeszcze pachnących farbą tras nordic walking. Pomysłodawcą stworzenia przewodników po szlakach i organizatorem zawodów jest Lokalna Grupa Działania Stolem.
Zaletą Dziemian jest brak przemysłu, dzięki czemu na wizerunek gminy składa się urokliwa przyroda, czyste powietrze oraz wdzięczny dla oka krajobraz – bogaty w lasy i jeziora. Dlatego widoki będą wyjątkowo malownicze.
Miejsce startu to kompleks domków letniskowych przy ul. Leśnej 6, czyli spora i urokliwa przestrzeń z dostępnymi miejscami do siedzenia i domkami do wynajęcia. Zawodnicy wyruszą w stronę lasu, gdzie czekają na nich pagórkowate pętle długości ok. 2,5 km. Trasa ta jest typowo przełajowa. Po każdym okrążeniu kijkarze nie będą musieli wracać do miasteczka zawodów i ponownie przechodzić linii startu/mety, czeka ich to dopiero na finiszu.
Na mecie każdy otrzyma pamiątkowy, odlewany medal i posiłek regeneracyjny. Najlepsi w swoich kategoriach natomiast mogą spodziewać się pucharów, a w OPEN bonów do sklepu internetowego Brubeck. Na zakończenie przygotowano loterię fantową.
Zapowiada się wyjątkowa rywalizacja w interesującym miejscu i licznym gronie. Same Dziemiany zapowiedziały, że wystawią przynajmniej 50 zawodników, ponadto z Trójmiasta będzie wyruszał autokar z kijkarzami (można jeszcze się dopisać na elektroniczezapisy.pl).
Do zobaczenia na miejscu!