Jantarowy Przełaj ma się dobrze – „za rok ściągniemy jeszcze więcej osób!” – zapewnia Bogusława Siwa – Sołtys Jantaru

Biegacze z przyjemnością zmierzają do gminy Stegna, w której można rywalizować na zaskakująco wymagającej trasie. Właśnie 30 maja pokonanie 11 i pół kilometra okazało się sporym wyzwaniem, gdyż zawodnicy ścigali się po bardzo zróżnicowanym podłożu, na pagórkowatej trasie, której ostatnim etapem był plażowy odcinek głębokiego piasku.


Jantarowy Przełaj, trzeba przyznać, to impreza bardzo dobrze zorganizowana i skoordynowana. Sportowcy wyruszyli punktualnie, na trasie mieli przygotowane punkty z wodą, a swój dystans przemierzali wzdłuż biało-czerwonej taśmy. Na mecie czekały na nich medale, drożdżówki, izotoniki, a dla najlepszych puchary. Zwycięzcy OPEN otrzymali ponadto bony na 300, 200 i 100 zł do sklepu Brubeck. Po wszystkim odbyła się również loteria fantowa. Biegaczy aktywnie wspierały, a później wręczały im nagrody przedstawicielki lokalnych władz: pani Sołtys Jantaru Bogusława Siwa i pani Wójt Gminy Stegna Ewa Dąbska.
Profil trasy i zróżnicowane podłoże zdecydowanie podniosło poziom trudności imprezy, przez co zawodnicy docierali na metę wymęczeni, ale też zadowoleni z ukończenia dystansu. Na pewno będzie to pamiętny start. Niemniej jednak nastroje dopisywały, wszystko przebiegło sprawnie, a kapryśna i zmienna pogoda tylko groziła deszczem i chłodem. Nikogo to nie przestraszyło, a atmosfera była przednia.
Ta impreza została wpisana już do stałego kalendarza wydarzeń w gminie Stegna. Był to drugi etap biegowego Pucharu Bałtyku.


wyniki 11 km - kliknij

Puchar Bałtyku to cykl czterech przełajowych imprez biegowych wspieranych przez Polski Komitet Olimpijski. Na każdych zawodach na uczestników czeka dystans około 11 kilometrów po malowniczych terenach pomorskich miejscowości. Serdecznie zapraszamy na kolejne imprezy z cyklu!