Jantar, Kopalino i Żukowo – to trzy miejscowości, w których sportowców aktywnie wspierała Fundacja na Rzecz Odzysku Aluminiowych Puszek po Napojach Recal

Fundacja Recal dostarczyła bowiem napoje izotoniczne z limitowanej serii TAFISA 2015, które dodawały energii zawodnikom w najtrudniejszych momentach biegu czy marszu. Recyklingowa misja fundacji dotarła zarówno do sportowców, jak i kibiców, czyli łącznie do ok: 200 osób w Jantarze (30.05), 400 w Kobylnicy (31.05) i 300 w Żukowie (27.06).


Puchar Bałtyku zarówno w biegach jak i nordic walking charakteryzuje się tym, że trasy są w nim tylko przełajowe, dzięki czemu zawodnicy mają możliwość ponownego odkrycia walorów aktywnego spędzania czasu na łonie natury z dala od zgiełku miasta. Wspomaga to oczywiście ekologiczne nastawienie sportowców, w czym również recykling tak propagowany przez Recal.   


Na tych trzech imprezach zawodnicy zmagali się na plaży, w lesie i po polnych trasach, nie zabrakło przy tym wzniesień, na które trzeba było się wspiąć. Wszystkiemu towarzyszyła wspaniała sportowa atmosfera, profesjonalna oprawa i wsparcie lokalnych władz. Cały cykl jest objęty honorowym patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Marszałka Województwa Pomorskiego – Mieczysława Struga i twórcy nordic walking – Marko Kantanevy.
Na układzie z fundacją skorzystał każdy, zarówno biegacze czy kijkarze, którzy potrzebowali nawodnienia i energii, jak i środowisko, które dzięki tego typu akcjom jest lepiej chronione. 


W miasteczkach zawodów znajdowały się specjalne pojemniki na puszki, do których każdy po wypiciu wrzucał te aluminiowe odpadki, a w międzyczasie, w trakcie trwania imprezy, słychać było informacje dotyczące działania fundacji i istotności przetwarzania odpadów, tutaj zwłaszcza aluminium.