Tak było w Białogórze

W niedzielę w tej małej nadmorskiej miejscowości odbyła się impreza, na którą zjechały się 192 osoby. Ze względu na wakacyjny termin, miała ona charakter zdecydowanie ogólnopolski, a na podium stawali mieszkańcy różnych zakątków Polski.


O samej miejscowości można śmiało powiedzieć, że jest wyjątkowa. Dzieje się tak głównie ze względu na otoczenie, które w całości objęte jest Nadmorskim Obszarem Chronionego Krajobrazu. Tamtejsze lasy są bogate w jagody i paprocie. Dodatkowo trasa prowadziła szlakami pomiędzy zarośniętymi wydmowymi pagórkami, z dala od turystów, dzięki czemu swobodnie można było delektować się urokiem krajobrazu.Miasteczko zawodów w tym roku zostało umiejscowione na terenie Domu Ludowego, stamtąd też chwilę przed jedenastą odbył się wspólny przemarsz na oddaloną o 300 metrów linię startu. Taki zabieg umożliwił całkowite ominięcie twardej, asfaltowej czy betonowej nawierzchni i przeprowadzenie imprezy tylko na przełajowych ścieżkach.

Głównym organizatorem było Krokowskie Centrum Kultury i Stowarzyszenie Bursztynowy Pasaż, a partnerem PGE, które działało pod hasłem „świadomie o atomie” i informowało o korzyściach i potencjalnych zagrożeniach korzystania z energii jądrowej. To właśnie dzięki nim Białogórska impreza była na bardzo wysokim poziomie, a zawodnicy otrzymali bogate pakiety startowe i nagrody.

Miłą niespodzianką były owoce, które czekały na głodnych i spragnionych sportowców przy Domu Ludowym. Można było do woli częstować się arbuzami i bananami, dzięki którym u wielu osób pojawił się uśmiech na twarzy, a zmęczone organizmy mogły podładować baterie.

Na dystansie 4,6 km najszybszy był Patryk Kuśmierek z Dziemian z czasem 28:02, wśród kobiet była to Edyta Ślewińska, również z Dziemian, z czasem 31:40.Dystans profesjonalny w niedzielę należał do Olgierda Depki Prądzyńskiego (1:11:24), który niestety na trasie dostał ostrzeżenie, w związku z czym nie mógł stanąć na podium w kategorii OPEN. Jego miejsce zajął trzeci na liście Piotr Rogalski (1:11:57). Wszystkie panie natomiast pokonała Adrianna Lipko (1:20:05), która do tej pory zwyciężyła na pięciu z sześciu startów i niezmiennie utrzymuje pozycję liderki wśród kobiet.


Wyniki:

dystans krótszy - kliknij

dystans dłuższy - kliknij

Cała fotorelacja w zakładce zdjęcia.


Do zobaczenia za rok!