Mistrzostwa Polski za dwa tygodnie!

Mistrzostwa Polski, na których doliczana jest punktacja w Pucharze Bałtyku (tu nawet podwójnie) i Koronie Wielkopolski – taki rozmach gwarantuje  właśnie Barlinek. Tytuł Europejskiej Stolicy Nordic Walking wiąże się z doskonałym zapleczem kijkarskim, a co za tym idzie, świetnie przygotowanymi trasami do nordic walking. Kto w tym roku zostanie Mistrzem Polski? Zobaczymy niebawem.


Barlinek – niegdyś mały Berlin – dziś zagłębie nordic walking. W tym miejscu co roku wybierana jest nowa Królowa Puszczy, która uczestniczy we wszystkich imprezach i aktywnie promuje swoją miejscowość. Nie inaczej będzie teraz, Królowa udzieli audiencji i pokibicuje zawodnikom. Barlinecka Puszcza stwarza przy tym niezastąpione warunki do rywalizacji. Tak jak w poprzednich latach, zawodnicy będą pokonywać swoje dystanse w cieniu przepięknych konarów drzew. Tym razem zrezygnowano jednak z dystansu półmaratońskiego i pozostano przy 5 i 10 kilometrach, co niewątpliwie usprawni przebieg imprezy.


Start odbędzie się o godzinie 11:30. To właśnie 12 września na Barlineckich trasach będzie można spotkać najlepszych polskich zawodników nordic walking. Nieoficjalnie wiadomo też, że przyjedzie autokar zza niemieckiej granicy również wypełniony zapalonymi nordicowcami, do tego zjedzie się Pomorze i Wielkopolska.


W roku ubiegłym na dystansie 5 km zwyciężył Szymon Suszak (32:04) z Barlinka, pierwsza z kobiet była Emilia Jastrzębska (34:18) z Gniewina, natomiast na dystansie 10 km najszybszy był Marek Dołęgowski (1:03:07) z Kołczewa i Teresa Zielińska (1:06:25) z Barlinka.
We wrześniowym starcie na pewno siły rozłożą się trochę inaczej, gdyż część osób startujących na 21 km tym razem pokusi się na 10 km, będą też zawodnicy, którzy przyjadą po raz pierwszy, więc będzie interesująco!


Do zobaczenia!Rejestracja: 


REGULAMIN

Na tę imprezę wybieramy się wspólnie!
Szczegóły niebawem!

Na wszystkich zawodników czekają pamiątkowe medale oraz poczęstunek.