Przełajowe chodzenie w Matemblewie – Puchar Bałtyku 26.09

Za nami dziewiąty etap największego cyklu nordic walking w Polsce. Tym razem impreza odbyła się w Gdańsku Matemblewie, gdzie wystartowało 265 zadowolonych kijkarzy. Ostatni weekend września to czas, kiedy jesień przejmuje władzę nad pogodą, robi się zimno i nieciekawie, tym razem jednak świeciło ciepłe słońce, a temperaturę podwyższała gorąca atmosfera rywalizacji.


Matemblewo leży bezpośrednio na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego w sąsiedztwie rezerwatu przyrody Lasy w Dolinie Strzyży. Trasa prowadziła przez pagórkowate lasy, które, mimo że leżą na terenie miasta, stanowią pewną izolację od aglomeracyjnego hałasu i zgiełku. Zawodnicy pokonywali dwa lub cztery okrążenia w zależności od wybranego dystansu. Każde okrążenie obejmowało około 2,7 km i prowadziło w całości po tym wymagającym terenie leśnym ze sporym, kilkusetmetrowym podejściem.Głównym organizatorem był MOSIR Gdańsk, który zadbał o rozstawienie zawodników w taki sposób, aby na tych stosunkowo krótkich pętlach nie wystąpiły żadne zatory lub inne problemy. W tym wypadku postanowiono puszczać kijkarzy w kilku grupach w zależności od dystansu i kategorii wiekowych, dzięki czemu wszystko przebiegło nadzwyczaj sprawnie.W pakiecie startowym większość uczestników otrzymała, oprócz standardowego chipa, numeru startowego i agrafek, także odblaski i inne drobne upominki. Na mecie czekał także odlewany charakterystyczny medal oraz drożdżówka. 
Zawody w Gdańsku zawsze cieszyły się dużą popularnością, w zeszłym roku było tu 224 kijkarzy, tym razem frekwencja wzrosła o 41 osób. Na sukces na pewno złożyło się doskonałe położenie, leśny, przełajowy charakter i świetni, zapaleni zawodnicy, którzy po raz kolejny pokazali co znaczy rywalizacja na poziomie i sportowa zabawa.

Zwycięzcy 5 km:
1. Remigiusz Dziadek (35:09)
2. Maciej Roszman (35:16)
3. Tomasz Knitter (35:19)

1. Joanna Labuda (38:16)
2. Edyta Ślewińska (39:07)
3. Beata Domańska (39:37)

Zwycięzcy 10 km:
1. Olgierd Depka Prądzyński (1:07:56)
2. Adrian Tofil (1:08:08)
3. Michał Wojnowski (1:08:53)

1. Adrianna Lipko (1:15:48)
2. Joanna Stopa (1:15:57)
3. Adriana Tofil (1:16:35)

Pełne wyniki 5km - kliknij
Pełne wyniki 10km - kliknij