Mistrzostwa Polski w Nordic Walking w Barlinku przyciągnęły niemalże 400 osób

Europejska stolica nordic walking powitała walkerów słoneczną pogodą i bardzo dobrze przygotowaną trasą. Do Barlinka przyjechali zawodnicy z całej Polski (była również grupa z Niemiec), którzy wystartowali na 5 i 10 kilometrach w urokliwych i przyjemnych lasach.


Mistrzostwa Polski były zorganizowane z należną im pompą. Miasteczko zawodów znajdowało się na stadionie piłkarskim położonym nieopodal jeziora. Trasę przygotowano i wyznaczono w dokładnie ten sam sposób co w latach poprzednich, dzięki czemu spora część zawodników mogła czuć się tam jak u siebie w domu. Zaraz po wyjściu ze stadionu wkraczało się w umiarkowanie trudny las. Poprzeczkę podnosiły tylko dwa wzniesienia, które na pięciokilometrowej pętli czyhały na zawodników. Mimo nocnego deszczu, sporadycznie pojawiające się błoto na szlaku nie było uciążliwe, a warunki doskonale nadawały się do chodzenia.
Od ósmej rano można było się rejestrować i odbierać pakiety startowe, choć zasadnicze fanty, takie jak np. koszulka czekały dopiero na mecie. Były tam również odlewane medale i talony na obiad w pobliskiej stołówce.


Dodatkowymi atrakcjami były występy Fabryki Tańca Barlinek, czyli lokalnego młodzieżowego zespołu tanecznego, i urocza Królowa Puszczy Barlineckiej, która dorożką, wraz ze swoimi wiernymi skrzatami, wjechała na teren miasteczka zawodów, gdzie później asystowała przy rozdawaniu pucharów i losowała nagrody wśród wszystkich uczestników (niespodzianki ufundowane przez Nadleśnictwo Barlinek, 100 zł bony do Brubecka i rower).
Burmistrz Barlinka – Dariusz Zieliński – na tyle aktywnie wspierał cała imprezę, że wystartował na dystansie profesjonalnym, dotarł jako czwarty na metę i został wicemistrzem Polski w swojej kategorii wiekowej. 


Barlineckie mistrzostwa można śmiało uznać za bardzo udane i zachęcić do przyjazdu na kolejną edycję. Już wiemy, że za rok w podobnym terminie odbędą się IV Mistrzostwa Polski w Nordic Walking w Barlinku, a tymczasem wyłoniono aktualnych mistrzów i mistrzynie Polski roku 2015, a są to:

na 5 km:
Sandra Dargas (kat. 0-9)
Jan Dziemiński (kat. 0-9)
Weronika Ubych (kat. 10-12)
Mateusz Kuśmierek (kat. 10-12)
Edyta Ślewińska (kat. 13-15)
Mateusz Nawrocki (kat. 13-15)
Joanna Labuda (kat. 16-29)
Tomasz Knitter (kat. 16-29)
Karolina Błaszczyk (kat. 30-39)
Łukasz Witczuk (kat. 30-39)
Agnieszka Chaberko (kat. 40-49)
Marek Dołęgowski (kat. 40-49)
Saturnina Wilkołek-Szudarska (kat. 50-59)
Eugeniusz Gajewski (kat. 50-59)
Anna Pilecka-Prądzyńska (kat. 60-69)
Ryszard Kaziów (kat. 60-69)
Barbara Latos (kat. 70+)
Kazimierz Kloska (kat. 70+)

na 10 km:

Sylwia Telatyńska (kat. 0-39)
Adrian Tofil (kat. 0-39)
Magdalena Nawrocka (kat. 40-49)
Piotr Rogalski (kat. 40-49)
Teresa Oleszczuk (kat. 50-59)
Olgierd Depka-Prądzyński (kat. 50-59)
Bożena Pluta (kat. 60+)
Andrzej Nadkański (kat. 60+)


Pełne wyniki znajdują się tutaj: 5 km; 10 km.