Po Barlinku przychodzi pora na Gdańsk!


Dziewiąty etap cyklu odbędzie się 26 września w Gdańsku w Matemblewie. W zeszłym roku w tym samym miejscu kijkarze mogli ścigać się, zmagać z wzniesieniami i rywalizować na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.Gdańska impreza z pewnością przyciągnie rzesze aktywnych osób, a stanie się to na pewno z jednej strony dzięki renomie Pucharu Bałtyku, a z drugiej dzięki temu, że Trójmiasto to obszar bardzo zaangażowany w nordic walking, na którym wielu mieszkańców regularnie, bardziej lub mniej profesjonalnie, chodzi z kijami.


Głównym organizatorem tych zawodów będzie Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku, który poprowadzi kijkarzy w głąb Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego i wypuści ich na trasy pełne jesiennego uroku lasów i wzniesień charakterystycznych dla tego obszaru. 


Zawodnicy, którzy startowali w Matemblewie w zeszłym roku, odnosząc się do Pucharu Bałtyku, mówią zgodnie: „będzie to bardziej Witomino niż Kopalino czy Białogóra”, mając na myśli ukształtowanie podłoża i charakter trasy. Potwierdzamy te domniemania.


REGULAMIN


Start w tych zawodach jest darmowy ! :)