Finał Pucharu Bałtyku nadciąga wielkimi krokami

Już tylko niecały miesiąc pozostał do zakończenia największego cyklu nordic walking w Polsce w towarzystwie biegów przełajowych. 28 listopada spotkamy się na ostatnim etapie zmagań, w Łebie, gdzie kijkarze i biegacze będą rywalizować na Mierzei Sarbskiej. Podsumowanie cyklu i ceremonia dekoracji najlepszych zawodników północnej Polski nastąpi dzień później, w niedzielę 29 listopada, wtedy też rozdane zostaną Puchary Bałtyku.


Trasa marszu i biegu nie będzie różnić się od tej zeszłorocznej, co znaczy, że będzie możliwość nacieszenia się nadmorskim klimatem lasów i urokliwej jesiennej plaży, która w tym pozbawionym turystów okresie pokazuje swoje najciekawsze oblicze. Zawodnicy na całym odcinku będą maszerować i biegać po miękkim podłożu obejmującym w większości dukty leśne wzdłuż jeziora Sarbsko, a na kilometrowym fragmencie również plażę.


Organizatorzy w poprzednich latach pokazali, że znają się na rzeczy i potrafią zapewnić doskonałe sportowe warunki. Niewątpliwym plusem Łeby jest baza, miejsce, gdzie imprezy rozpoczynają się i kończą, czyli hotel Zdrowotel. Tam też przewidziane jest biuro zawodów, prysznice, przebieralnie, zaplanowano dwudaniowy posiłek w systemie stołu szwedzkiego i przygotowano doskonałe miejsce na dekorację zwycięzców.
Oprócz samych zawodów, które oficjalnie zwieńczą Puchar Bałtyku i zamkną sezon sportowy 2015, wieczorem 28 listopada odbędą się również Andrzejki, które będą wyjątkową okazją, aby bliżej poznać znajomych z poszczególnych zawodów, pobawić się i spotkać z nimi w zupełnie innych okolicznościach. Po kolacji pełnej wróżb i atrakcji rozpocznie się huczna zabawa. 


Następnego dnia (29.11) natomiast wspólnie podsumujemy cały Puchar Bałtyku 2015 - biegi oraz nordic walking. Na ceremonii najlepszym sportowcom zostaną rozdane nagrody rzeczowe i finansowe, a cały cykl uroczyście dobiegnie końca.

Będzie to nie lada weekend! Zapraszamy serdecznie!