Otworzyliśmy Puchar Bałtyku 2016!

W sobotę odbyły się zawody inaugurujące rywalizację w ramach Pucharu Bałtyku. Udało się śpiewająco, na starcie ustawiło się ponad 200 osób,  do tego doszła dobra pogoda, piękna trasa i wyjątkowa atmosfera.

12 marca uczestnicy wystartowali na dwóch dystansach – 5 i 10 kilometrów. Miasteczko zawodów umiejscowiono na terenie hotelu Zdrowotel Łeba.
Trasa wiodła, dokładnie tak, jak na zakończeniu Pucharu Bałtyku 2015, początkowo przez plażę, a następnie lasem.

Po drodze ustawieni byli sędziowie Fundacji Chodzezkijami.pl, którzy pilnowali zasad fair play i informowali o błędach w  technice chodu.


Na mecie z kolei każdy otrzymał okrągły, odlewany medal, którego wzór towarzyszył będzie nam przez wszystkie imprezy cyklu.
Marcowe zawody w Łebie to V Plażowe Mistrzostwa Nordic Walking, które z okazji nadchodzących świąt mają specjalny charakter. Rozstawiono kiermasz świąteczny, a puchary uzupełniono o czekoladowe jajka ze złotym, srebrnym lub brązowym akcentem w zależności od zajętego miejsca. Niespodzianką był jubileuszowy tort dla wszystkich, który w pewnym momencie wjechał na salę.


Do tego wszystkiego doszła zacięta rywalizacja. Pierwsze miejsce na 10 kilometrów, zajął zawodnik z Częstochowy – Karol Stiller (1:03:16), drugie natomiast Piotr Siwak (1:03:56) z Polkowic, a trzeci był Adrian Tofil (1:04:44) z Gdyni. Wśród pań tryumfowała Krzysztofa Parafiniuk ze Sztumu debiutująca w Pucharze Bałtyku, za którą uplasowały się Adrianna Lipko i Adriana Tofil.


Dystans 5 km jako pierwszy ukończył Łukasz Witczuk (31:58), zaraz za nim znalazł się Leonard Naczk (32:18) i Roman Frąckowiak (34:05). Z kobiet najlepsza była Emila Jastrzębska (34:27), za nią na metę weszły Joanna Labuda (35:29) i Beata Komar (35:55).Tego dnia w Zdrowotelu odbył się jeszcze Bieg o Palmę Pierwszeństwa, a następnego dnia Maraton MTB i Duathlon na Wydmach. Zarówno Bieg jak i Duathon były oficjalną rozgrzewką przed Pucharem Bałtyku w Biegach Przełajowych i Duathlonie.

Już teraz zapraszamy 17 kwietnia do Gdyni na drugi etap Pucharu Bałtyku. 


ZDJĘCIA NORDIC WALKING KLIKNIJ 
ZDJĘCIA BIEG - KLIKNIJ  
ZDJĘCIA DUATHLON I MTB - KLIKNIJ