Odbył się drugi etap Pucharu Bałtyku w Nordic Walking

W niedzielę chodziliśmy w Gdyni! Poranek przyiwtał Bieg Leśny, zaraz po którym, w samo południe przyszła pora na Puchar Bałtyku w nordic walking, a następnie na biegi młodzieżowe w ramach Puchar Gdyni. Imprezy płynnie przechodziły z jednej w drugą i trzeba przyznać, że działo się bardzo dużo. Na imprezie wystartowało koło 260 osób, a w ciągu całego dnia przez Witomino przewinęło się ponad 1000 sportowców, którzy zmierzyli się z trasą i zmienną pogodą.

Kijkarze mieli sporo szczęścia z pogodą, od rana bowiem padał deszcz, a w momencie pierwszych nordicowych startów zaczęło się przecierać. Deszczowa aura spowodowała, że trasa stała się trudniejsza, a podejścia były miejscami śliskie. Wszyscy jednak z zadowoleniem dotarli do mety, a wywrotki zdarzyły się dosłownie tylko kilka razy. Cały odcinek pięciokilometrowej pętli był bardzo dobrze zabezpieczony, na każdym kroku stali sędziowie i osoby techniczne.


Na mecie wręczono odlewane medale, które w komplecie z wstążką robiły spore wrażenie. Wydawano też żurek jako poisiłek regeneracyjny. Dalej urządzono też przebieralnie i ustawiono namioty, pod którymi można było się schować przed deszczem. Ustawiono też trzy bramy startowe i długi korytarz z barierek, były balony dmuchane i w taki oto sposób w pełni zagospodarowano spory obszar miasteczka zawodów.

Na tej imprezie pojawili się również zawodnicy z Francji i Węgier, którzy bardzo pozytywnie zaskoczeni byli kondycją nordic walking w Polsce i faktem, że tu startują zawodnicy w różnym wieku, od dzieci do osiemdziesięcioletnich seniorów.


Rywalizacja również była zacięta, a dystans profesjonalny zwyciężył Mieczysław Drawc (1:05:06), drugi był Adrian Tofil (1:05:23), a za nim Nauris Rudulis (1:05:58) a także do Adrianny Lipko (1:11:19), Adriany Tofil (1:11:27) i Krzysztofy Parafiniuk (1:11:41).


Na dystansie 5 km o pierwsze miejsce walczył Piotr Brzozowski i Rafał Toporek. O 16 sekund wygrał Piotr. U pań: o 7 sekund przed Katarzyną Szpilman weszła na metę Beata Komar (37:47).

Gratulujemy zwycięzcom i już teraz zapraszamy na kolejne zawody Pucharu Bałtyku do Żukowa, które odbędą się 17 lipca. Do zobaczenia!