W niedzielę startujemy w Gdyni!Impreza na Witominie w Gdyni to jeden z najciekawszych startów w całym cyklu. W poprzednich latach właśnie ta impreza była niezwykle widowiskowa. Z Witomina każdy pamięta wymagającą trasę i dobrą organizację. Widzimy się 17 kwietnia.Puchar Bałtyku jak zwykle odbędzie się na dwóch dystansach – 10 kilometrowym (profesjonalnym) i 5 kilometrowym. Trasę wyznaczono na pętli 5 km, przy czym będzie trochę łatwiejsza niż w zeszłym roku. Tym razem nie będziemy wspinać się na przedostatnie wzniesienie, dzięki czemu trasa będzie miała bardziej uniwersalny charakter. Nie oznacza to, że będzie płasko i bardzo lekko, gdyż otaczające Witomino lasy są z natury górzyste, a ścieżki szerokie i doskonałe do przeprowadzania zawodów. Niemniej jednak ta impreza przewidziana jest zarówno dla sportowców, jak i osób, które chodzą tylko rekreacyjnie, nie ma tu bowiem limitu czasu, a każdy doceniany jest w ten sam sposób.


Wszyscy zawodnicy na mecie otrzymają odlewany okrągły medal z pucharowej serii, bon na posiłek regeneracyjny, a najlepsi puchary lub statuetki. Wiemy, że impreza będzie poprowadzona z rozmachem. Stan zapisów na chwilę obecną pokazuje, że możliwy jest rekord frekwencji, w tym momencie na listach startowych jest już ponad 200 osób.


Tego dnia na Witominie odbędą się jeszcze inne imprezy sportowe – takie jak Leśny Bieg na 10 km czy Puchar Gdyni w Biegach Młodzieżowych, zatem czeka nas dzień sportowych wrażeń.

Biuro zawodów otwarte będzie już od soboty od godziny 10:00 w Gdyńskim Inkubatorze Przedsiębiorczości w sali konferencyjnej B.Program imprezy kształtuje się następująco:
10:00 – otwarcie biura zawodów.
11:30 – zamknięcie biura zawodów.
11:15-11:45 – odprawa sędziowska dla startujących na dystansie profesjonalnym.
11:45 – wspólna rozgrzewka.
12:00 – start na 10 km.
12:05 – start na 5 km.
14:15 – dekoracja i zakończenie.

https://elektronicznezapisy.pl/event/239.html