Rozpoczęliśmy Puchar Bałtyku w Biegach!W sobotę 28 maja ponad 200 osób pobiegło w Jantarze. Była to niezwykle przyjemna i kameralna impreza, na której trzeba było zmierzyć się z dość trudną i piaszczystą leśną trasą. Do tego doszła słoneczna pogoda, rześkie powietrze po deszczu i sukces był gwarantowany. Organizatorzy zadbali też o regionalny posiłek po biegu.To była już trzecia edycja Jantarowego Przełaju i trzeba przyznać, że z roku na rok impreza rośnie w siłę. Pojawia się coraz więcej uczestników, organizacja jest na najwyższym poziomie, a wszyscy z uśmiechem wbiegają na metę.
Trasa miała 10 km i wiodła przez trudne nadmorskie, piaszczyste tereny. Start i metę umiejscowiono na plaży, co było niezwykle widowiskowe, ale też wymuszało bieganie po głębokim piasku. Odcinek leśny był charakterystyczny dla wydmowych obszarów i oprócz pagórkowatego profili obfitował też w grząskie odcinki. Niemniej jednak, mimo zmęczenia, uczestnicy chwalili trasę za przepiękne widoki i prawdziwie przełajowy charakter.
Na mecie każdy otrzymał bardzo dobrze wykonany odlewany medal z „morską” tasiemką, a potem mógł udać się na kanapkę z łososiem przygotowywanym wedle wyjątkowej i jedynej w swoim rodzaju jantarskiej receptury.
Dekoracja odbyła się sprawnie, a zaraz po niej nastąpił start biegu rekreacyjnego na 3 kilometry.
Do pakietu startowego można było zamówić imienną koszulkę, kto nie zdążył, ma wciąż szansę! Zapisy na koszulki wciąż są otwarte: https://elektronicznezapisy.pl/event/g9w4Y1V3R0j0z134U6Y4K6Z8c1S2U8w9/signup.html


Pierwszych trzech zawodników 10 km:
1.Andrzej Luśnia (39:09)
2.Tomasz Orłowski (39:58)
3.Łukasz Keslinke (40:32)

Pierwsze trzy zawodniczki 10 km:
1.Monika Krawczuk (50:07)
2.Agnieszka Stolarów (50:16)
3.Izabela Haftkowska (51:14)