Rozpoczęcie Pucharu Bałtyku w Duathlonie – Kobylnica poszła na pierwszy ogień!


W pierwszy weekend czerwca, w niedzielę biegacze i rowerzyści zjechali się do Kobylnicy by wystartować w pierwszym Duathlonie organizowanym na terenie gminy. Trzeba przyznać, że pomysł był przedni, ponieważ okoliczne lasy są doskonałą przestrzenią do pokonywania wielu kilometrów i zaciętej rywalizacji o miejsce na podium.

Uczestnicy nie mieli lekko, najpierw musieli przebiec dwie pętle o łącznej długości 6,5 km, następnie wsiadali na rower i jechali 25 km po przełajowej i miejscami piaszczystej trasie, a następnie znów zakładali buty do biegania i ruszali na 3 km biegu. Ta dyscyplina dedykowana jest osobom, które trenują i chcą podołać wyzwaniu łączenia dyscyplin. Niemniej jednak nie wszyscy podchodzili do startu z myślą o najwyższych lokatach. Duathlon, jak i każdy sport jest bowiem również dobrą zabawą, możliwością sprawdzenia się i czerpania przyjemności z wysiłku.

Niedziela 5 czerwca była doskonałym dniem na przeprowadzenie tej imprezy. Mimo zapowiadanych upałów słońce łaskawie schowało się za chmurami, a delikatny wiatr chłodził zmęczonych sportowców. Trasa biegowa jednak była trochę za sucha, przez na szutrowej nawierzchni wznosił się pył. Start i meta umiejscowione były na stadionie przy budynkach GZEAGS-u. Zagospodarowany cały teren boiska, które zmieniło się w ogromną strefę zmian i stworzyło widowiskowe miasteczko zawodów.
Biegacze mierzyli się z ulicami Wodną, Rybacką, Rzeczną i Sportową, trasa rowerowa natomiast wyprowadzała uczestników na południowy-wschód, za obwodnicę i rzekę do lasu, gdzie w spokoju można było powalczyć o najlepsze czasy.

Wszyscy zgodnie twierdzili, że organizacyjnie impreza była dopięta na ostatni guzik. Do obsługi trasy zatrudniono sztab ludzi, a także zaangażowano straż pożarną i miejską. Praca biura zawodów przebiegła bez zastrzeżeń, a całe zawody wpasowały się w Dni Kobylnicy, które odbywały się zaraz obok.
Na mecie na wszystkich czekały pamiątkowe odlewane medale, najlepsi dostali puchary, a zwycięzcy w open również vouchery na odzież techniczną.

OPEN mężczyźni:
1. Tomasz Marzec (1:28:30)
2. Paweł Jedynak (1:30:09)
3 Christopher Pietruczuk (1:33:24)

OPEN kobiety:
1. Agnieszka Lewińska (1:44:37)
2. Lucyna Szkobel (1:54:18)
3. Wiktoria Kowal (2:00:26)
Po zawodach każdy z uczestników otrzymał także bon na 15 złotych do wykorzystania na stanowisku z grillem.
Organizatorem Duathlonu była Gmina Kobylnica i GZEAGS w Kobylnicy.