Zbliżają się starty nordic walking! 17 lipca zapraszamy do Małkowa :)

Małkowo to mała miejscowość położona w gminie Żukowo. W zeszłym roku to w samym Żukowie odbywał się start, tym razem nastąpiła zmiana miejsca i trasy. Co to oznacza? Że będzie ciekawiej i bardziej atrakcyjnie! 


Nowa trasa poprowadzona jest na pętli ok. 4 700 metrów i zaczyna się w Małkowie przy Centrum Kulturalno-Sportowym – tam też będzie biuro zawodów i całe miasteczko. Brama startowa ustawiona będzie na początku polnej drogi, gdzie też zawodnicy będą nasłuchiwać dźwięku wystrzału startowego. Następnie wyruszą na południe po linii prostej, pokonają kilka wzniesień, skręcą na zachód i następnie w górę z powrotem w stronę Centrum. Ostatnie 550 metrów to już niestety nie miękkie podłoże, a płyty i asfalt.
Na szczęście na tym odcinku w wielu miejscach będzie dało się iść poboczem. W stosunku do zeszłego roku pętla została dwukrotnie wydłużona, zrezygnowano również z długiego piaszczystego podejścia i postanowiono zacząć gdzie indziej. Efekt robi wrażenie i z pewnością będzie się tam podobało uczestnikom tej imprezy.


Do wyboru jak zwykle będą dwa dystanse: około 5 km (jedna pętla) i około 10 km (dwie pętle). 

Program imprezy:
9:00 – otwarcie biura zawodów.
10:30 – zamknięcie biura zawodów.
10:15-10:45 – odprawa sędziowska dla startujących na dystansie profesjonalnym.
10:45 – wspólna rozgrzewka.
11:00 – start na 10 km.
11:05 – start na 5 km.
13:30 – dekoracja i zakończenie.


Warto też pamiętać o tym, że osobom, które wystartują we wszystkich imprezach Pucharu Bałtyku, zostanie przekazany do podziału 5000 zł w voucherach na odzież marki Brubeck.

Zapisy trwają do 14 lipca. Wpisowe to 10 zł dla mieszkańców gminy Żukowo oraz dla dzieci i młodzieży, a 30 zł dla reszty zawodników.

 http://elektronicznezapisy.pl/events?user=2800