Puchar Bałtyku 2016 zakończony!

Finał Pucharu obchodziliśmy z hukiem! Porządna oprawa, sporo zabawy i jeszcze więcej dobrego nastroju. Pogoda dopisała, humory też, a organizator - Zdrowotel Łeba - spisał się na medal.Miasteczko zawodów mieściło się w hotelu Zdrowotel Łeba, przygotowano tam korytarz z barierek, który prowadził bezpośrednio do mety. Start umiejscowiony był na drodze szutrowej, na której o 10:30 ustawiano kijkarzy wedle kategorii wiekowych, a o 12:30 wszystkich biegaczy. Starty poszły sprawnie, a zawodnicy chwalili dobre zabezpieczenie i oznakowanie trasy, którą zamykali ratownicy na quadzie.


Tereny na których rywalizowano są przepiękne, a trasa była dokładnie taka sama jak w latach ubiegłych, sprawdzonych schematów nie warto przecież zmieniać. Wiodła więc lasem sosnowym po Mierzei Sarbskiej, przy jeziorze Sarbsko, a także po dwukilometrowym odcinku plaży, która akurat tego dnia nie ułatwiała rywalizacji. Piasek był miękki i szczególnie na pierwszym etapie, rozkopany, niemniej jednak dało się po nim iść czy biegać. Na całej długości trasy rozstawieni byli sędziowie nordic walking, niektórych wyposażono w rowery, dzięki czemu stali się mobilni i lepiej mogli kontrolować przebieg rywalizacji.

Finał każdego cyklu budzi wielkie emocje. Tym razem nie było inaczej szczególnie, że punktacja za ten ostatni start liczyła się razy 1,5. Ponadto dla wielu osób ten start był zakończeniem sezonu i ostatnim startem w tym roku. Każdy chciał zatem dać z siebie jak najwięcej, co widoczne było zwłaszcza na ostatniej prostej przed finiszem.


Na mecie czekały pamiątkowe medale z dziurką stanowiące ostatni z element z tej serii. Przygotowane były też przebieralnie, prysznice i oczywiście obiad w systemie stołu szwedzkiego, dzięki czemu każdy mógł najeść się do woli. Na deser upieczono przepyszną, tradycyjną już dla zawodów w Zdrowotelu, drożdżówkę. Po wszystkim rozdano puchary i rozlosowano vouchery do sklepu Chodzezkijami.pl. W międzyczasie odbyły się jeszcze kąpiele morsów.


Miłym zaskoczeniem były nagrody ufundowane przez Wydawnictwo Piętka dla najmłodszego uczestnika i dwie nagrody dla osób wyróżniających się wyjątkową techniką nordic walking.

Wieczorem bawimy się na andrzejkach a jutro - w niedzielę - podsumowujemy cały cykl!