Relacja, wyniki, zdjęcia i film z Gdańska!

Po długim oczekiwaniu na upragnioną wiosnę, 13 maja było naprawdę ciepło. Z pewnością z Gdańska uczestnicy wrócą opaleni. Była płaska trasa, bardzo widowiskowe pętle i sporo zabawy. Zobacz zdjęcia i przekonaj się jak przebiegła rywalizacja na inauguracji Pucharu Bałtyku.

Trasa wiodła wokół zbiorników retencyjnych Świętokrzyska I i II, pomiędzy budynkami mieszkalnymi w Gdańsku po mieszanej nawierzchni (nieco ponad połowa była twarda). Takie usytuowanie imprezy stanowiło nie lada gratkę dla kibiców i pozwoliło na obserwację zawodników na większej długości pętli. Ci, którzy szli na 10 km pokonywali trzy długie pętle będące wydłużonym wariantem pętli krótszej, którą należało przejść dwukrotnie, by ukończyć 5 km. Dzięki temu rozwiązaniu w okolicach startu i mety ciągle ktoś maszerował, przy czym okrążeń nie było na tyle dużo, by się znudzić.

Organizatorzy zapewnili również sporo dodatkowych atrakcji, były foodtracki, trampoliny, escape room, masaże i dmuchane kule poruszające się po basenie.

ZDJĘCIA


Warto dodać, że wśród zawodników wystartował Ryszard Gajewski z małżonką, czyli prezes Gdańskich Wód – głównego organizatora imprezy, a także Adam Korol z małżonką, czyli mistrz olimpijski w wioślarstwie i były minister sportu.
Sędziowie na trasie mieli dużo pracy, wydano też sporo ostrzeżeń. Poprawnego marszu z pewnością nie ułatwiała część nawierzchni o twardy profilu, niemniej jednak sędziowie byli pomocni i zdarzały się wypadki, gdy przez dłuższy odcinek maszerowali z uczestnikami wyjaśniając im, o co chodzi w prawidłowym ruchu nordic walking.

WYNIKI


Podsumowując, impreza była bardzo udana, najlepsi zawodnicy otrzymali nagrody rzeczowe i puchary, były też specjalne nagrody dla 11, 22, 33, 44 itd. miejsca na mecie. Działo się więc bardzo dużo.