Maszerowaliśmy w prześlicznej Ścięgnicy


Tym razem wybraliśmy się pod Kobylnicę w niezwykle urokliwy teren wokół lokalnego pałacu, gdzie stworzono spore miasteczko zawodów. Z tego miejsca, z alejki, odbyły się starty, po czym zawodnicy wyruszyli w las, na bardzo przyjemną trasę o miękkiej nawierzchni, która obejmowała 5 lub 8,5 km.


Dystans profesjonalny zdominowali młodzi zawodnicy z Dziemian – Patryk Kuśmierek (51:36) i Tomasz Knitter (51:38), trzeci był Bogdan Świsłocki z Face Nordic Walking Team (52:28).
Wśród kobiet najlepsza została Adrianna Lipko z Pendolino (56:19), zaraz za nią wkroczyła Joanna Stopa (56:38) i Małgorzata Badocha-Duda z Elite Team (57:16).

ZDJĘCIA

5 km w najlepszym czasie pokonał Dariusz Kopczewski z Face Nordic Walking Team (31:20), po nim wszedł Edward Saniuk (32:00) i Arkadiusz Gierszewski (33:07).

PEŁNE WYNIKI

Panie poprowadziła Saturnina Wilkołek-Szudarska z Dwóch Kijów Słupsk (34:06), za nią marsz ukończyła Karolina Błaszczyk z Elite Team (34:19) i Helena Stoltmann z Błękitnych Nordic Walking Dziemiany (34:41).
Na mecie każdy z zawodników otrzymał medal z pucharowej serii z symbolami kojarzącymi się z daną miejscowością. Tutaj na medalu widniał wiatrak. Dzieciom rozdawano również lody, a dorosłym jabłka. Po chwili przyjechał też catering z wielkim garem domowej grochówki, który roznosił zapach na całe miasteczko.Po raz kolejny można było zobaczyć, co jest największą siłą Pucharu Bałtyku – są to ludzie, uczestnicy, którzy swoją energią tworzą ten cykl.

Kolejny etap już 16 lipca w Żukowie! Do zobaczenia :)