Żukowo - relacja, klasyfikacja, zdjęcja :)W gminie Żukowo tradycja imprez nordic walking jest już wieloletnia. Za każdym razem jest jednak trochę inaczej, a wszyscy starają się, by za zmianami szła również jakość, czego najlepszym przykładem jest trzeci etap Pucharu 2017.

Miasteczko zawodów umiejscowiono przy Centrum Kulturalno-Sportowym, na terenie którego jest pokaźny plac zabaw i dwa boiska. Ustawiono tam również dmuchaną zjeżdżalnię dla dzieci, stworzono leżakową strefę odpoczynku i przygotowano sprzęt do grania w badmintona i siatkówkę. Pojawił się także motocyklista na stylowej maszynie w autentycznym stroju nowojorskiego policjanta, z którym można było robić sobie zdjęcia i który prowadził zawodników na całej trasie. Dodatkowo panie z Koła Gospodyń Wiejskich serwowały kawę i ciasto, a obiad pod zacienionym namiotem z ławami serwowała restauracja ON/OFF z Gdyni. Do tego wszystkiego doszła piękna słoneczna pogoda i już na samym starcie humory dopisywały wszystkim uczestnikom.


Tej imprezie, jak każdej z Pucharu Bałtyku, przyświecał cel charytatywny, a z każdej opłaty startowej część środków została przekazana na leczenie chorego na SLA strażaka z Żukowa – Wiesława Doliny. Przed dekoracją nastąpiło uroczyste przekazanie czeku.
Po wszystkim odbyło się jeszcze losowanie nagród i w taki sposób zakończyliśmy trzeci etap Pucharu Bałtyku!

PEŁNA GALERIA ZDJĘĆ


WYNIKI I KLASYFIKACJA GENERALNA Z DRUŻYNAMI