Rozpoczynamy Puchar Bałtyku w Duathlonie – startujemy 5 czerwca 2016 w KobylnicyJuż niebawem Gmina Kobylnica gościć będzie miłośników biegania i jazdy na rowerze, a bieganie + rower = duathlon!


Rywalizacja będzie wyglądała następująco: 8 km biegiem, 25 km rowerem i znów bieg – tym razem 4 km. Trasa będzie przełajowa i leśna, poprowadzona po istniejących ścieżkach Kobylnickich lasów.
Takiego cyklu jeszcze na pomorzu nie było. Duathlony przyciągają uczestników, którzy chcą spróbować swoich sił na wielu frontach. Część z nich to biegacze, a część to kolarze, dlatego też wynik zawodów jest nieoczywisty i zależy od ogólnej sprawności i wytrzymałości całego ciała, a także od sprawnego przejścia z biegu na rower i odwrotnie.

Trasa rowerowa:

Nie zapominajmy też, że duathlon to przede wszystkim dobra zabawa, podczas której można się zmęczyć i powalczyć o podium!

Start odbędzie się 5 czerwca na stadionie w Kobylnicy przy ul. Wodnej o godzinie 11:00.
Zawody w gminie Kobylnica, zarówno w duatlonie jak i nordic walking, w  poprzednich latach spotkały się z bardzo pozytywnym oddźwiękiem i dużym zainteresowaniem. Co ważne, spora część uczestników pochodziła z okolicznych miejscowości. Tym razem planujemy przyciągnąć około 200 entuzjastów biegania i rowerów.


http://elektronicznezapisy.pl/events?user=2800

Impreza odbywa się w ramach dni Kobylnicy, na Duathlon zaprasza Wójt Gminy - Leszek Kuliński.