W niedzielę drugi etap Pucharu Bałtyku odbył się w Kobylnicy!


Od samego rana 15 października w Kobylnicy zbierali się duathloniści i rowerzyści, by wystartować w kobylnickiej imprezie i zmierzyć się z ciekawą polno-leśną trasą wytyczoną na terenie gminy Kobylnica.

Biuro zawodów działało już od godziny 8 rano i wtedy to też powoli zaczęli zbierać się zawodnicy. O tej porze też praktycznie wszystko było gotowe - przy boisku nieopodal Centrum Usług Wspólnych powstała rozbudowana strefa zmian i ustawiono całe miasteczko zawodów. Do tego już od piątku trwały przygotowania trasy, a organizatorzy dopilnowali, by każdy jej fragment i każdy zakręt był dobrze oznakowany, a także by nie wystąpiły po drodze żadne niespodzianki. Trasa sama w sobie była stosunkowo płaska i prosta, przez ostatnie kilkanaście dni jednak prawie nieustannie padało, co sprawiło, że niemalże całe 24,7 km pełne było błota i kałuż. Co ciekawe, zawodnikom to nie przeszkadzało i na finiszu zgodnie twierdzili, że takie warunki to oni zdecydowanie lubią. Na mecie przygotowana została myjka do rowerów, prysznice, posiłek regeneracyjny i oczywiście medal z pucharowej serii.


Starty odbyły się punktualnie o godzinie 11:00. Najpierw wyruszyli zawodnicy dystansu MTB mega, którzy wyjechali na dwa okrążenia, potem MTB mini, a na koniec duathloniści, który rozpoczęli zmagania dwiema pętlami biegowymi po 3,2 km, po których przyszła pora na 24,7 km roweru i ponownie 3,2 km biegu.

Pełną galerię zdjęć znajdziecie TUTAJ


Na trasie duathlonu najszybszy okazał się być tym razem Tomasz Marzec z Doktorbajk (1:29:46), który tym razem pokonał zwycięzcę z Żukowa - Tomasza Bagrowskiego z Radość Biegania - o równe dwie minuty, choć walka od samego początku była niezwykle zacięta. Bagrowski bowiem jest zdecydowanie szybszym biegaczem, a Marzec kolarzem, więc rywalizacja pomiędzy nimi w dużej mierze zależy od długości poszczególnych tras, ale oczywiście też od ogólnej sprawności i możliwości kondycyjnych danego dnia. Trzeci natomiast wbiegł na metę Mikołaj Bluj z VO2MAXMTBTeam (1:34:04). Wśród kobiet bezkonkurencyjna zaś była Monika Kubiak, która z dziesięciominutową przewagą wyprzedziła Lucynę Szkobel z Botrans MTB Team i z dwunastominutową Wiktorię Kowal ze Stopy Słupsk.

Pełne wyniki znajdziecie TUTAJImprezę otworzył Wójt Gminy Kobylnica Leszek Kuliński, który obecny był również przy wręczaniu nagród. Zwycięzcy otrzymali puchary, a najlepsi w open duathlonu również bony na odzież marki Brubeck.

Organizatorem imprezy była Gmina Kobylnica, Centrum Usług Wspólnych w Kobylnicy i The North Event.